четверг, 24 марта 2016 г.

Заняття з розвитку мовлення

Тема: Гарні квіти, весняні квіти
Мета: розширювати уявлення дітей про весняні квіти, вчити визначати основні частини рослин, вправляти у вживанні слів – ознак, продовжувати учити складати описову розповідь з двох – трьох речень, виховувати дбайливе ставлення до природи, розвивати логічне мислення, уяву, спостережливість.
Обладнання: зображення весняних квітів, зображення потяга, кольорові олівці.
Хід заняття
І. Організаційний момент
* Психогімнастика «Привітання»
        Доброго ранку, рідний наш дім!
        Доброго ранку, дітки усі!
        Доброго ранку, сонечко ясне!
        Доброго ранку, садочку прекрасний!
        Вліво – вправо оберніться,
        Одне одному всміхніться.
Сьогодні, на нашому з вами занятті я, пропоную відправитися до лісової галявини на ось такому потязі. (Вихователь показує зображення потяга).
ІІ. Основна частина
1.     Бесіда про квіти
Зараз я, пропоную вам по відгадувати загадки, а відгадавши загадки ви дізнаєтесь про що сьогодні піде мова на занятті.
-         На лісовій галявині ростуть квіти. А які саме, відгадайте.
Навесні я зацвітаю
Синім цвітом серед гаю.
Відгадай, що за квітка,
Бо мене не стане влітку. (Пролісок)
- Так, це пролісок. Як ви здогадалися, що це пролісок? (У нього є зелене, тоненьке стебельце, ніжні листочки і блакитна квітка).
  -  На що вона схожа? (на весняне небо).
          Стала на поляні в жовтім сарафані,
          Підросте, всміхнеться, для вітрів вбереться
          В платтячко біленьке, пишне та легеньке. (Кульбаба)
 - Так, це кульбаба. Розкажіть про неї. ( Вона має жовту квітку, стебельце, листочки молоді та ніжні).
          Із зеленої сорочки
          Що зіткав весною гай,
          Білі дивляться дзвіночки,
          Як зовуть їх ти вгадай. (Конвалія)
-         Так, це конвалія.
-         Вам подобаються квіти? (так)
-         Яка квіточка подобається найбільше? Чому? ( мені подобається пролісок, адже в нього блакитні пелюстки…)
2. Дидактична гра «Хто звідки?»
     Вихователь показує дітям зображення різних квітів та пропонує розповісти, де живе та назвати відповідне середовище зростання рослин.
Ø     Що це? (це тюльпан). Де росте тюльпан? (у парку) Який він? (парковий
Ø     Що це? (це пролісок). Де росте пролісок? (у лісі) Який він? (лісовий)
Ø     Що це? (це кульбаба). Де росте кульбаба? (на лузі) Яка вона? (лугова)
Ø     Що це? (це нарцис). Де росте нарцис? (у саду) Який він? (садовий)
3. Дидактична гра «Порівняй»
   Вихователь пропонує дітям скласти порівняльні речення про квіти.
·        У тюльпана високе стебельце, а у проліска низьке;
·        У проліска пелюстки блакитні, а у кульбаби жовті;
·        Фіалка маленька, а тюльпан великий;
·        Пролісок схожий на небо, а кульбаба на сонечко.
* Психогімнастика «Дзвіночки»
- На лісовій галявині ростуть лісові дзвіночки. Заплющте очі та уявіть, що ви – дзвіночки. Дзвіночки хитають голівками і радіють сонячному ранку. Струшують з себе росу. Озираються навкруги. Вітаються із сусідами – дзвіночками. Ось уде й день настав. Подув вітерець. Захиталися дзвіночки, задзвеніли.
Діти імітують дзвін: «Дін – дон – дін – дон!»
- Погрався вітерець із квіточками та й полетів. Сонце припікає. Схотіли дзвіночки пити. Почали вони тягтися своїми корінцями до води. Попили і розпустилися ще більше. Настав вечір. Дзвіночки опустили голівки. Засинають.
4. Вправа «Взнай за описом»
-         З’являються першими з – під снігу, низенькі, блакитні, мають вузькі листочки (проліски);
-         Жовті, яскраві, схожі на великі зірочки (нарциси);
-         Ароматна квітка білого кольору, на тоненькому стеблі, має багато маленьких білих дзвоників (конвалія);
-         Квіточки схожі на маленькі жовті кульки, які вдень відкриваються, а ввечері закриваються (кульбаба).
ІІІ. Підсумок
-         Про які квіти ми з вами сьогодні говорили на занятті? (тюльпан, кульбаба, конвалія, нарцис);
-         Як одним словом можна назвати пролісок, барвінок, кульбабу? (квіти).
-         Гра «Закінчи речення»
Вихователь починає речення, а діти завершують його.
·        Квіти потрібні для того, щоб … (ними милуватися);
·        Квіти потрібні для того, щоб … (їх дарувати);
·        Квіти потрібні для того, щоб … (навкруги був приємний аромат);
·        Квіти потрібні для того, щоб … (вони прикрашали природу).
-         Скоро до нас прийде вже весна, сонечко почне більше світити і гріти, і почнуть розквітати квіточки. А з вашою допомогою квіточки в нашому садочку можуть розквітнути трішки швидше. Допоможете?
-         Тоді я, вам роздаю ось такі квіти, а ви їх розфарбовуєте і ми з вами створимо квіткову галявину у нас в садочку.
-         Заняття закінчено, відпочивайте.


Комментариев нет:

Отправить комментарий